niedziela, 22 grudnia 2013

Przerwa świąteczna


Pańcia wyjechała, raptem dzień mija a już jakoś tak tęskni, pośmiać się nie ma z kogo, pomiziać pod szyją...

Emki o tęsknotę raczej nie podejrzewam. Wreszcie całe łóżko dla niej, zero wyrzutów co do zbyt dużego apetytu, albo wymagań w stosunku do szybkości siadu...


Pozostaje mi więc choć powzdychać do zdjęć. Na razie musi wystarczyć...jeszcze 5 dób na obcej ziemi przede mną! Ech....



wtorek, 17 grudnia 2013

Majątek za unikat

Wokół nas jest coraz więcej osób, które chcą się dokształcać, czytać i weryfikować swoją wiedzę. Rzecz bardzo budująca. Zwłaszcza jeśli chodzi o właścicieli psów, trenerów, opiekunów zwierząt czy lekarzy weterynarii. Najlepsze "psie bestsellery" są tłumaczone na język polski a data ich krajowej premiery wcale nie odbiega aż tak bardzo od tej światowej. Należąc do danej grupy społecznościowej lub odwiedzając fora czy strony wciąż jesteśmy na bieżąco, dzięki czemu wiemy, która książka jest warta przeczytania, a która nie. Niestety te najlepsze i najbardziej wartościowe okazują się też najrzadszymi albo już niedostępnymi na rynku. Szukamy, dopytujemy, i cierpliwie czekamy, może ktoś coś kiedyś...aż wreszcie pojawia się okazja. Sęk w tym, że sprzedawca za książkę, która pierwotnie kosztowała 30 zł, z racji jej unikatowości, teraz żąda 145 zł...



czwartek, 12 grudnia 2013

Czworonożna zakładka :)

Jak to jesienią bywa (nie, jeszcze zimy nie mamy) szybko zapada mrok a wieczory się dłużą. Drzemka, ulubiony serial albo może jakiś wypiek i dzień mija. Jest jednak całkiem pokaźna (na szczęście!) grupa osób, które taki z pozoru zimny i ciemny krajobraz potrafią zostawić za sobą, przenosząc się w świat wyobraźni. Jak? Oczywiście czytając...



środa, 11 grudnia 2013

Psy stróżujące-tresura i wychowanie.Doris Baumann, Bodo Halise



Choć tytuł książki nie zachęca (niefortunne słowo "tresura") to już po pierwszych słowach w niej zawartych, można odetchnąć z ulgą. 

środa, 4 grudnia 2013

W oczekiwaniu na śnieg...

Dział "Z życia Emki" coś ostatnio pustką wieje, takoż przyszła pora na słów kilka.

Śniegu na razie nie ma, trzeba więc zająć się czymś innym. Choćby udoskonalaniem przywołania. Komenda "Chodźże!" jest z każdym dniem skuteczniejsza i bardziej dynamiczna. Gdyby Emka była kojotem w słynnej bajce WB o pędziwiatrze, struś mógłby czuć się zagrożony. A tak jedynie zagrożone są moje spodnie, które pokrywa coraz większa ilość śladów odciśniętych łap. Nic to, cel jest szczytny, warto! Zwłaszcza dla takiego widoku :)



poniedziałek, 2 grudnia 2013

"Aria, do mnie!" Nauka skutecznego przywoływania. Jacek Gałuszka


Autor, przytaczając przeróżne historie z życia wzięte, podkreśla najważniejsze zasady nauki skutecznego przywoływania. Zawarte w książkach porady, program treningów oraz pomysły na "zabawy w przywołanie" są kluczem do wyćwiczenia w psie błyskawicznej reakcji na nasz sygnał, o ile tylko będziemy konsekwentni i cierpliwi. 
Korzystając z niezwykle cennych wskazówek, zyskamy nie tylko posłusznego psa, ale przede wszystkim zaufanie naszego czworonoga.

niedziela, 24 listopada 2013

Po obu końcach smyczy. Zofia Mrzewińska

Krótkie ale jakże przydatne zestawienie wszystkich informacji, o których powinien wiedzieć każdy przyszły (jak i obecny) właściciel psa. Autorka zwraca uwagę na kluczowe kwestie podczas podejmowania decyzji, jaką jest przyjęcie czworonoga w progi naszego domu. Obala psie mity, przybliża tajniki szkolenia, uczy, jak postępować ze szczeniakiem i czym się kierować przy wyborze psa. Podpowiada, jak żyć z psem w mieście i o czym nie zapominać. A wszystko napisane w prosty, przystępny i humorystyczny sposób.

poniedziałek, 18 listopada 2013

Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy zwierzętom, Wrocław 17.11.2013

W ubiegłą sobotę, 17.11.2013  wraz z Happy-Pet mieliśmy niesamowitą przyjemność gościć uczestników pierwszej edycji naszego kursu pierwszej pomocy dla zwierząt.

Choć jesienne choróbska uszczupliły nam skład, nie wpłynęło to ani na dopisujące wszystkim humory ani na przyjazną atmosferę.

Mamy nadzieję, że przekazana wiedza i umiejętności a także możliwość dzielenia się własnymi doświadczeniami dadzą podstawy do prawidłowego działania w nagłej sytuacji. Chociaż takich sytuacji życzymy jak najmniej-zarówno Wam, jak i sobie oraz każdemu posiadaczowi czworonoga.

Zastanawiamy się też po cichu, jak się mają Wasze zwierzaki, których na pewno nie ominęło mierzenie tętna, sprawdzenie częstości oddechów i próbne bandażowania ;)


środa, 6 listopada 2013

"Aria, nie!" Skuteczne rozwiązywanie problemów. Jacek Gałuszka




Książka, która w bardzo przystępny sposób przybliża mechanizmy powstawania problemów z zachowaniem pupila a także radzi, jak je rozwiązać. Wskazówki zawarte w poradniku są proste i skuteczne, trzeba jednak pamiętać, że o sukcesie głównie decyduje motywacja właściciela i jego konsekwencja w podjętych działaniach. Wiedza zaczerpnięta z "Aria, nie!" pomaga ponadto nawiązać właściwą relację, dzięki której życie z psem stanie się przyjemniejsze, przynosząc radość obu stronom.

wtorek, 29 października 2013

Dlaczego pies merda ogonem? O czym mówi nam zachowanie psa. Desmond Morris


Książka autorstwa znanego zoologa i badacza zachowań zwierząt. Wiedza w niej zawarta głównie dotyczy mitów, jakie powstały z błędnego tłumaczenia poszczególnych psich zachowań. Lekka i przyjemna lektura zarówno dla właścicieli psów, jak i miłośników czworonogów. Polecana szczególnie tym, którzy wciąż są przekonani, że merdaniem ogona pies wyraża swoją radość :)

niedziela, 27 października 2013

Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich, Spała 19.10.2013


Choć od wystawy minął już tydzień, dopiero dziś mogę podzielić się kilkoma zdjęciami i garścią słów. Niestety komputery mają to do siebie, że czasem się psują ;)


Chociaż za wystawami samymi w sobie nie przepadam (idealnie uczesany włos, czasami niezbyt "sportowy" duch rywalizacji i sędziowie, którzy zawsze oceniają wg kryteriów ich zdaniem najważniejszych), jak i nie darzę zbytnią sympatią myśliwych ( a raczej tych spośród nich, którzy traktują odstrzał zwierząt, jako dobrą zabawę, nie licząc się z bólem i męką kilkakrotnie postrzelonego ale wciąż żywego zwierzęcia, tak, jak i nie mając w sobie krztyny pokory i respektu wobec przyrody) to jednak wystawy psów ras myśliwskich są według mnie bardzo sensowne. Psy są oceniane przede wszystkim ze względu na użytkowość. Zwraca się uwagę na kondycję i budowę jak i charakter przydatny do zadań, którym dana rasa powinna sprostać.



czwartek, 24 października 2013

Aria, równaj! Skuteczna nauka chodzenia na luźnej smyczy. Jacek Gałuszka




Ta książka z założenia jest przewodnikiem skierowanym nie tyle do profesjonalistów, ile przede wszystkim do zwykłych właścicieli psów, którzy chcą poznać skuteczne sposoby nauczenia swoich psów grzecznego chodzenia na smyczy.

piątek, 18 października 2013

Herbata z dzikiej róży

Dzisiaj post z trochę innej kategorii.

Bycie właścicielem psa zmusza nas do codziennej aktywności i z reguły wpływa na poprawę naszej odporności. Czasami jednak przeziębienie jest nieuniknione, a nikt przy zdrowych zmysłach, nie przepada za spacerem w kałużach deszczu, kiedy nos zapchany a czoło rozpalone. Dlatego dziś o prostym i smacznym sposobie na wzmocnienie organizmu :)

niedziela, 13 października 2013

Las, Mango i szczepionka dla lisów


Jesienne słońce to nie lada gratka, uzgodniłyśmy więc z Emką i chwilowo przebywającą u nas Mango, że idziemy do lasu.

czwartek, 10 października 2013

I rok zleciał!

Ostatnio, gdziekolwiek nie zajrzę na którąś z psich stron, tam jakaś wzmianka o urodzinach...
Ja niestety dokładnej daty urodzin Emki nie znam. Nie wiem nawet ile tak naprawdę dokładnie ma lat-dwa, trzy, czy trzy i pół? Takoż świętowanie urodzin odpada. Co innego jednak świętowanie tego, że rok temu nasze drogi się przecięły. Tak, bo to już rok minął, odkąd przy moim boku drepta pies...

Do tej pory jest dla mnie zagadką, jak ja trafiłam akurat na nią, a ona (biedaczka!) na mnie. Kwestia jednego kliknięcia, jednego zdjęcia (zamieszczam poniżej) i krótkiej wzmiance na forum. A potem jednego mejla.


wtorek, 8 października 2013

Jak mądrze nagradzać?


Słysząc o szkoleniu pozytywnym bądź rozmawiając o nagradzaniu psa, przed oczami zwykle widzimy zadowolonego labradora, który intensywnie wpatruje się w smakołyka ukrytego w naszej ręce. Tu i ówdzie padają wtedy opinie, że pies grzeczny, a i owszem, ale tylko, gdy widzi jedzenie i że tego typu rodzaj szkolenia jest bezsensowny, bo pies uczy się "interesowności".

Czym więc nagradzać i jak to robić właściwie, tak, by pies słuchał nas bez specjalnej zachęty w postaci "łapówki"?





sobota, 14 września 2013

Imię dla pupila

Dawno, dawno temu imiona były nadawane tylko ludziom. Prócz identyfikacji osób wyrażały życzenia rodziców aby dziecko posiadało określone cechy lub odzwierciedlały jego cechy fizyczne i wewnętrzne 
oraz informowały o jego urodzie i zaletach. Dziś jest to proces, który również dotyczy psów.



środa, 4 września 2013

Kosz i inne potwory


Wakacje dzielnej psicy powoli dobiegają końca. Noce coraz zimniejsze, pogoda też jakaś jesienna się robi, więc dni na działce są policzone. Trzeba korzystać póki można. I tak oto w ostatnim czasie, Emczysława w końcu mogła się zapoznać z dziwnym obiektem jakim jest kosz motocyklowy.

niedziela, 25 sierpnia 2013

Uwaga! Sezon polowań


W Zwierzyńcu czas płynie inaczej. Rytm wyznacza słońce-zaraz po zapadnięciu zmierzchu, wszyscy udają się na spoczynek. I tak miało być tym razem, gdyby nie...dwa głośne wystrzały przypominające o tym, że sezon na polowanie trwa w najlepsze.

Gdybym była na spacerze poza terenem działki, ze spuszczonym ze smyczy psem, jego losy mogłyby się różnie potoczyć. Gdybym. Na szczęście nie byłam. Jednak wielu właścicieli, dopiero w takiej sytuacji uzmysławia sobie, że można było zapobiec katastrofie. Odpoczynek w lesie to przyjemność, ale również i obowiązki.



wtorek, 6 sierpnia 2013

Jak sobie radzić z upałem


"Nagrzany piekarnik czy nagrzany samochód...to jest to samo.
Skok na szybkie zakupy "tylko na minutkę" może mieć fatalne skutki dla psa zostawionego w aucie."

niedziela, 4 sierpnia 2013

I znów, o Pepucie kilka słów.

Czas pobytu Peppego u nas dobiegł końca. Trzeba przyznać, że choć należy do psów małych, to poczucie pustki zdecydowanie temu zaprzecza. Odczuwam to ja, odczuwa i Emka...Wraz z powrotem jego Tymczasowej Właścicielki, ponownie więc rusza akcja szukania mu domu stałego.

sobota, 3 sierpnia 2013

Kynologia policyjna. Grzegorz Wiorowski, Konrad Lubryczyński.




Niniejsza publikacja przedstawia problematykę szkolenia policjantów w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Ukazuje jego rozwój i rolę szkoleń tam prowadzonych. Zaprezentowano w niej ponadto-z prawnego punktu widzenia, na podstawie przepisów resortowych regulujących te zagadnienia-proces doboru i szkolenia psa patrolowo-tropiącego, zanim stanie się doskonałym "narzędziem" pracy policjanta, służącym wiernie przez długie lata, bez awarii i narzekań. Jest to publikacja, w której zawarto najistotniejsze kwestie związane z kynologią policyjną zarówno w aspekcie historycznego kształtowania się i rozwoju ośrodka szkolenia psów policyjnych.

wtorek, 16 lipca 2013

Przycinanie pazurów

Regularna kontrola stanu łap zapobiega zakręcaniu, zaczepianiu i nadrywaniu się a w skrajnych wypadkach nawet i wrastaniu pazurów w skórę.
Nieprzycinane, nie tylko utrudniają zwierzęciu poruszanie się ale i wywołują poczucie dyskomfortu, prowadząc do stopniowego wydłużania rdzenia pazura. Również ryzyko zadrapania podczas zabaw z psem staje się większe, a sam pies może się skaleczyć, podczas prostej czynności jaką jest choćby podrapanie się za uchem.

środa, 3 lipca 2013

Poradnik opiekuna. Pies. Graham Meadows, Elsa Flint.



Kompendium dla każdego, kto zastanawia się nad psem, bądź jest już jego opiekunem a chciałby dowiedzieć się więcej o właściwym wychowaniu, żywieniu, potrzebach psa adekwatnych do wieku i rasy oraz o prawidłowej relacji z pupilem.

poniedziałek, 1 lipca 2013

Tymczasowicz Peput pozdrawia!


I tak oto po naprawdę porządnym czasie niewidzenia się ze swoją Schroniskową Wybawczynią, Emka miała okazję się z nią spotkać. Nareszcie! Ciekawość zjadała wszystkich (czy psina pozna? jak się zachowa? co głupiego wymyśli? albo co gorsza, a może zostanę bez psa...?). Przeczucia jednak były podobne- takich rzeczy się nie zapomina. Zachwytom nie było końca-Emka swoją byłą pańcią, pańcia Emką, Emka Asterkiem (Asterek niekoniecznie Emką ale zielonym otoczeniem a i owszem:)), Peppe zaś wszystkim po kolei. Nie obeszło się bez całej gamy dźwięków zwłaszcza z gardzieli Dżindżyła, który swoją wylewność przypieczętował wskoczeniem do klateczki. Że niby nie widzi problemu, żeby wrócić na swoje stare śmieci...skandal!

poniedziałek, 24 czerwca 2013

Jolly-romp-n-roll-recenzja końcowa

Od dłuższego czasu, wspólne chwile spędzane z Emką umila nam piłka jolly-romp-n-roll ze sklepu Toys4Dogs. Ponieważ przetestowałyśmy ją we wszelaki możliwy sposób, przyszedł czas na recenzję!

Pełny opis można przeczytać tutaj. Piętnaście centymetrów średnicy, 430 gram wagi  i porządnie wyglądające tworzywo wraz z solidnym sznurkiem początkowo budzą obawę, że być może piłka jest za duża lub za ciężka. Ale to tylko pozory. 

piątek, 21 czerwca 2013

Mój pies się nie boi. Nicole Wilde





Jeśli jesteś właścicielem bojaźliwego psa, to wiesz, jak frustrujące bywa obserwowanie jego cierpienia, gdy nie masz pojęcia, jak mu pomóc. Głowa do góry! Wkrótce zdobędziesz cenne umiejętności, które pomogą ci zaradzić lękom ulubieńca. 

wtorek, 18 czerwca 2013

niedziela, 16 czerwca 2013

Kong


Kong to nic innego jak kauczukowy przedmiot z pustą komorą wewnątrz. Niepozorny a doskonale znany behawiorystom, szkoleniowcom jak i właścicielom psów "problemowych" z niespożytą ilością energii.



poniedziałek, 10 czerwca 2013

Krótki rachunek sumienia przed wystawą.

W weekend miałam okazję wziąć udział w jednej z krajowych wystaw w roli obserwatora. Spostrzegawczy sędziowie, wspaniała pogoda, przepiękne psy i ...niestety nie do końca przygotowani właściciele.


wtorek, 28 maja 2013

Pies, który kochał zbyt mocno. Nicholas Dodman


Czym jest syndrom małego japiszona? Jak pomóc psom, które kochają zbyt mocno? Czy nawet w zaawansowanym przypadku niewłaściwego zachowania, można jeszcze coś zrobić? Jak zdiagnozować problem, i jak krok po kroku mu zaradzać?

piątek, 17 maja 2013

Karen Pryor

W tym tygodniu 81-sze urodziny obchodziła Karen Pryor. Znana już teraz na cały świat, dzięki rozpowszechnieniu metody klikerowej i udowodnieniu, że szkolenie zwierząt bez użycia przemocy jest nie tylko możliwe ale i efektywniejsze. Dlatego korzystając z okazji, zamieszczam artykuł dotyczący jej życia.



poniedziałek, 13 maja 2013

Na sportowo



Zawsze, gdy zima odchodzi w niepamięć, a słoneczne dni zachęcają do dłuższego przebywania poza domem, przybywa miłośników psich sportów. W końcu czy jest coś lepszego, co pozwoli utrzymać dobrą kondycję, zużyje nadmiar energii psa, a przy tym zapewni nam dawkę rozrywki?

Artykuł o tym, o czym należy pamiętać, czego unikać, i co zyskujemy dzięki wspólnym treningom.





piątek, 10 maja 2013

Z miłości do psa - Patricia McConnell


Książka napisana w sposób dokładny i rzetelny a zarazem przystępny i humorystyczny. Autorka skupia się na poszczególnych stanach emocjonalnych, szukając ich podłoża zarówno w biologii mózgu, genetyce, jak i doświadczeniach nabytych za młodu. Choć pełna licznych badań i doniesień ze świata nauki, to niepozbawiona opisów sytuacji z życia codziennego, jak i własnych przemyśleń.

wtorek, 7 maja 2013

Hop-aj!


Dziś na notkę poświęcam Emce. Otóż moja dzielna psica, która od 2 tygodni rezyduje na działce, miała dziś możliwość przetestować szkoleniowy tor przeszkód. Emka to specyficzny pies-wszelakich tyczek, słupków i poręczy nie darzy zbyt wielkim zaufaniem. A żeby zachęcić ją do jakiejkolwiek interakcji z takim przedmiotem trzeba się nieźle pogłówkować. Do tej pory zawsze upierała się przy swoim- słupek można obejść naokoło (zamiast przeskoczyć), ewentualnie przejść pod (zamiast przeskoczyć).

Uzbrojona w kliker i smaczki stwierdziłam, że się nie dam psim fanaberiom. I tak w trzech krótkich sesyjkach, z psa cwanie udającego, że nie wie o co mi chodzi, Emka stała się psem hop-kującym.
Kto miał więcej radości i bardziej się cieszył? Hmm...moja radość była zdecydowanie głośniejsza...

Sesja pierwsza.

"Jak myślisz pańciu, że ja na to pójdę, to jesteś w błędzie."

wtorek, 30 kwietnia 2013

Nara


Na czas majówki zagościła u nas Nara. Urocza czterolatka w typie owczarkowatym.
Wierna swoim właścicielom, których wylewnie żegnała.
I która dość chętnie dała się przekonać odpowiednimi smakołykami :)

poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Wiosna w Zwierzyńcu

Wiosna chyba już się zadomowiła na dobre. Nocne trele słowika, poranne świsty kosa, coraz śmielsza zieleń traw i powolne chowanie kurtek do szaf. To jest to! Z pogody korzystamy w pełni. Znów zaczęły się regularne wyjazdy na działkę do Zwierzyńca.
Rozpisywać się nie będę, bo i po co. Zdjęcia wyrażą to lepiej :)


Piłka ze sznurem Jolly Romp-n-Roll

Wiosna coraz śmielej użycza nam słońca: chęci do spacerowania są większe, energii do zabaw na świeżym powietrzu przybywa, a i same spacery się wydłużają. Ale co tu robić na takim spacerze?

Toys4dogs z pewnością temu zaradzi. Oferta tego nowego sklepu trafi w gusta nawet tych najwybredniejszych! Jeśli ktoś chciałby urozmaicić żywot psiego przyjaciela, powinien tam zajrzeć. I liczyć się z tym, że na jednej zabawce się nie skończy :)

sobota, 13 kwietnia 2013

Masz chwilę jeszcze, by ochronić się przed kleszczem



Cały czas w głowie mam sceny, które rozegrały się jakiś rok temu. Najpierw padło na owczarka niemieckiego mieszkającego piętro wyżej. Kilka godzin wystarczyło, aby radosny i energiczny Nero, stał się osłabionym, i gasnącym zwierzakiem. Reakcja właściciela była za późna. Psa nie udało się uratować. Mniej więcej równocześnie, w klatce obok, to samo działo się z przepięknym i silnym huskim. Opiekun na szczęście dostrzegł objawy w porę, i choć przez kolejne trzy dni Bruno był znoszony i wnoszony na 3 piętro, z powodu koniecznych kroplówek u weterynarza, zdołał przetrwać.

A wszystko z powodu kleszcza. Małego i niepozornego drania, który jest mistrzem w swoim fachu.

poniedziałek, 8 kwietnia 2013

Skoro umie, to to lubi.



W internecie ostatnio aż huczy o wspaniałym psie, który potrafi rzeczy, których po "zwyczajnym" psie raczej byśmy się nie spodziewali.
Choć większość sztuczek faktycznie zasługuje na uznanie, to jednak sam filmik skłania do refleksji : gdzie leży granica pomiędzy świetnym wyszkoleniem psa a wyrządzaniem mu krzywdy?

sobota, 6 kwietnia 2013

Niedobre człowieki

Wymyślanie powodów, dla których wiosny wciąż nie ma, męczy mnie co raz bardziej. Wyjście na spacer powoli zamienia się w szybki obchód wokół parku, a wyłażące spod śniegu wspaniałości "cieszą" wszystkie zmysły. Emka jakby też już miała dość ciapania po kałużach-ja przynajmniej mam kalosze. Toteż choć obie uwielbiamy zimę, solidarnie się zgadzamy: ZIMO POZWALAMY CI ODEJŚĆ!

Nasze treningi póki co ograniczają się do dwóch sfer. Jedna obejmuje kliker i uruchamianie wszystkich części ciała. Tu mamy znaczne postępy. I oczy, i łapy, i tyłek i nos pracuje jak należy. Nawet i ogon, ale taki to już skutek uboczny klikania ;) Słuch się wyostrzył, ruchy precyzyjniejsze i szybsze no i  czas skupienia dłuższy.

poniedziałek, 1 kwietnia 2013

Adresówki


Choć chipowanie psów jest teraz na porządku dziennym to nie sprawdza się ono tak, jak dobra adresówka. Zaczipowanie psa to jedno, a rejestracja na stronie, dzięki której dany numer zostanie wprowadzony do bazy danych to drugie. Rejestracja jest oczywiście płatna. Osoby, które są znalazcami zbłąkanych psów niekoniecznie muszą o istnieniu takiej strony wiedzieć, tak jak i niekoniecznie muszą mieć dostęp do miejsca, w którym numer chipu można odczytać. Miniaturowe identyfikatory mogą poza tym się przemieścić, bądź być już przestarzałe, przez co dany czytnik, nawet jeśli już się znajdzie, może nie rozpoznać numeru. Historii jest wiele, jeszcze więcej z tym związanych stresów...

piątek, 29 marca 2013

Pasztetex


Święta za pasem, ciężki okres dla piekarników.
Idealna okazja do upieczenia ciasteczek z pasztetowej :)

środa, 27 marca 2013

Polowanie czas rozpocząć



Zwrotny, szybki i pełen gracji. Właśnie taki jest kot. Nawet jeśli na co dzień zgrywa niepozornego mruczka, gdy tylko uzna, że coś jest warte upolowania, zmienia się w zupełnie inne stworzenie. Dzikie, silne i w pełni skupione na swojej ofierze. W zależności od otoczenia, może to być zabawka, kłębek kurzu, skarpetka właściciela bądź też...inne stworzenie.

O ile kot jest niewychodzący problemu nie ma. Co jednak, gdy kot ma do dyspozycji całkiem niezłą przestrzeń poza domem? Na ile mamy się bać o kota, a na ile o okoliczną faunę? Na ile to bezpieczne i potrzebne, a na ile szkodliwe?

czwartek, 21 marca 2013

Post rocznicowy


Specjalnie dla dzielnych kibiców Emki.
Specjalnie dla niej samej, z okazji 6 miesięcy razem (chociaż ona zapewne ma to gdzieś czym jest i kogo przypomina:P).
Praca badawcza doszukująca się prawdziwego "ja" mojego psa.
O ile przestrzeń posta pozwoli, oczyszczę pulpit ze specjalnie przygotowanych na tę okazję zdjęć.

Zapowiada się moc emocji...
Zdjęcia nieemkowe nie są mojego autorstwa i służą jedynie do celów porównawczych!
Soł lets begin.


środa, 20 marca 2013

Zabawka Małpka z piszczałką z Zooplusa


Jakiś czas temu zooplus ogłosił promocję-do 15 kg opakowania boscha dołączano zabawkę gratis.

Pierwsza reakcja Emki była dość obojętna. Bardziej interesował ją zapach karmy.
Za drugim podejściem, skusiła się jednak na zabawę...