piątek, 21 czerwca 2013

Mój pies się nie boi. Nicole Wilde

Jeśli jesteś właścicielem bojaźliwego psa, to wiesz, jak frustrujące bywa obserwowanie jego cierpienia, gdy nie masz pojęcia, jak mu pomóc. Głowa do góry! Wkrótce zdobędziesz cenne umiejętności, które pomogą ci zaradzić lękom ulubieńca. 
Zdobędziesz wiedzę o przyczynach lękliwych zachowań, o tym, jak rozpoznawać bodźce wywołujące strach u psa, jak dostrzegać najmniejsze nawet oznaki stresu zwierzęcia, w jaki sposób twoja postawa i zachowanie mogą wpływać na reakcję psa oraz jak wprowadzić w życie skuteczne programy modyfikacji zachowań. Odkryjesz terapie uzupełniające, mogące być stosowane w połączeniu z modyfikowaniem zachowań, co pozwoli ci osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Dowiesz się także, kiedy sięgnąć po telefon i o pomoc poprosić profesjonalistę. Mówiąc krótko: zrozumiesz, jak radzić sobie z wyzwaniami, które niesie życie z bojaźliwym psem.


Wydawnictwo: Galaktyka
Format: 170x240
Stron: 386
Oprawa: miękka 
ISBN: 978-83-7579-061-0


Spis treści:
  • Część I Czynniki sprzyjające lękom
  • Część II Program „Solidne podstawy”
  • Część III Umiejętności
  • Część IV Modyfikacje zachowań lękowych
  • Część V Eliminowanie konkretnych lęków
  • Część VI Terapie wspomagające

Wybrane cytaty:

"Zmiana emocji będących u podstaw lękliwych zachowań wymaga czasu."

"Socjalizacja nie tylko musi zacząć się wcześnie, ale także powinna być kontynuowana przez całe życie psa."

"Stare pytanie o wpływ natury i wychowania psa na zachowanie jest bezprzedmiotowe, gdyż odpowiedź brzmi: obie te rzeczy są ważne."

"Tak, jak słowa składają się na zdania-pojedyncze sygnały ciała muszą być interpretowane w połączeniu z innymi, by wyłonił się pełen obraz wewnętrznego stanu psa."

"Każdy pies, bez względu na to, jak łagodnie jest usposobiony, może ugryźć, jeśli nie ma innego wyjścia, jak tylko obrona."

"Podczas gdy szczekanie może być objawem zarówno agresji, jaki i strachu, warczenie jest zawsze sygnałem agresji."

"Dobre żywienie jest solidną podstawą, na której można budować spokojne zachowania."

"Pies słyszy, jak w drugim pokoju na dywan upadnie frytka-twoją prośbę usłyszał już za pierwszym razem."

"Zbyt często wykrzykujemy do psów polecenia i oczekujemy, że zrozumieją, czego od nich chcemy. Czy gdybym podeszła do ciebie i zażądała "beezlebot!", zrozumiałbyś czego chcę?"

"Skupienie oznacza komunikację, a komunikacja oznacza skuteczną modyfikację zachowań."

"Jedne psy tworzą skojarzenia w ciągu powtarzających się sytuacji, podczas gdy innym wystarczy jeden raz, by połączyć dwa fakty. Psy lękliwe mają skłonność do niezwykle szybkiego tworzenia skojarzeń."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz