Książka w bardzo przystępny sposób zapoznaje czytelnika z istotą agility, poszczególnymi przeszkodami, etapami ćwiczeń ich pokonywania oraz zwraca uwagę na dobre podstawy komunikacji pomiędzy człowiekiem a psem. Nie brak różnych rozwiązań i pomysłów na motywację psa.
Znajdziemy w niej opisy najczęstszych błędów i z pozoru mało istotnych szczegółów, które na zawodach (i nie tylko) rosną do rangi dyskwalifikujących. Cały czas podkreślane jest zdrowie i dobro psa, które w wyniku niewłaściwych ćwiczeń może łatwo zostać naruszone.
Pouczająca pozycja i dla tych, którzy chcą w sposób mądry trenować z psem dla własnej satysfakcji na przydomowym trawniku, jak i tych, którzy myślą o karierze profesjonalnych zawodników.
Spis treści:
- Podstawy szkolenia
- Przeszkody
- Tor przeszkód
- Szczenięta i agility
- Zdrowie i sprawność
- Zawody
- Dodatek
"Szkolenie nie powinno być tresurą, w której przyuczamy zwierzę do określonych zadań, lecz wzajemnym poznawaniem się, odnajdywaniem płaszczyzny porozumienia, usprawnianiem komunikacji (..)"
"Typowo ludzką cechą jest to, że chce się osiągnąć za dużo o za szybko, zwykle kosztem dokładności."
"Gdy młody wilk napotka coś nieznanego, powinien odczuwać przed tym strach, ponieważ obca rzecz może oznaczać niebezpieczeństwo, a w rezultacie utrat życia."
"Pamiętaj, że pies nie wybrał sobie tego sportu. Współpracuje z Tobą, bo Ty tego chcesz. A zatem jesteś mu winien przynajmniej to, by okazać zadowolenie, nawet jeśli wasza drużyna nie wypadła najlepiej."
"Pies nie popełnia błędów celowo, nie chce Cię denerwować. Błędy powstają w wyniku niedostatecznego wyszkolenia i problemów z porozumieniem. Za to odpowiadasz Ty."
"Powinieneś nadać szkoleniu takie tempo, aby pies zawsze czuł się pewnie."
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz