poniedziałek, 20 maja 2013

Agility: sport i zabawa. Viviane Theby
Książka w bardzo przystępny sposób zapoznaje czytelnika z istotą agility, poszczególnymi przeszkodami, etapami ćwiczeń ich pokonywania oraz zwraca uwagę na dobre podstawy komunikacji pomiędzy człowiekiem a psem. Nie brak różnych rozwiązań i pomysłów na motywację psa.

Znajdziemy w niej opisy najczęstszych błędów i z pozoru mało istotnych szczegółów, które na zawodach (i nie tylko) rosną do rangi dyskwalifikujących. Cały czas podkreślane jest zdrowie i dobro psa, które w wyniku niewłaściwych ćwiczeń może łatwo zostać naruszone.

Pouczająca pozycja i dla tych, którzy chcą w sposób mądry trenować z psem dla własnej satysfakcji na przydomowym trawniku, jak i tych, którzy myślą o karierze profesjonalnych zawodników.

Spis treści:
  • Podstawy szkolenia
  • Przeszkody
  • Tor przeszkód
  • Szczenięta i agility
  • Zdrowie i sprawność
  • Zawody 
  • Dodatek
Wybrane cytaty:

"Szkolenie nie powinno być tresurą, w której przyuczamy zwierzę do określonych zadań, lecz wzajemnym poznawaniem się, odnajdywaniem płaszczyzny porozumienia, usprawnianiem komunikacji (..)"

"Typowo ludzką cechą jest to, że chce się osiągnąć za dużo o za szybko, zwykle kosztem dokładności."

"Gdy młody wilk napotka coś nieznanego, powinien odczuwać przed tym strach, ponieważ obca rzecz może oznaczać niebezpieczeństwo, a w rezultacie utrat życia."

"Pamiętaj, że pies nie wybrał sobie tego sportu. Współpracuje z Tobą, bo Ty tego chcesz. A zatem jesteś mu winien przynajmniej to, by okazać zadowolenie, nawet jeśli wasza drużyna nie wypadła najlepiej."

"Pies nie popełnia błędów celowo, nie chce Cię denerwować. Błędy powstają w wyniku niedostatecznego wyszkolenia i problemów z porozumieniem. Za to odpowiadasz Ty."

"Powinieneś nadać szkoleniu takie tempo, aby pies zawsze czuł się pewnie."


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz