czwartek, 16 kwietnia 2015

Recenzja karmy dla psów "Naturea Adult"

Choć karmę testowaliśmy jakiś czas temu (stąd sceneria jesienno-zimowa) to jej recenzję przedstawiamy 
z takim samym entuzjazmem, z jakim powitaliśmy listonosza z paczką :)



Koncepcja


Karma produkowana jest w Europie. O małej ilości węglowodanów (o tym potem), ekologiczna, z dbałością o naturalny metabolizm naszych zwierząt. Źródłem białka jest świeże mięso i ryby-niemrożone. Bez pszenicy, kukurydzy i sztucznych dodatków czy GMO. A jak wiemy, to właśnie one są najpopularniejszymi 'uczulaczami' i powodami problemów z zachowaniem. (Kukurydza w karmie tak naprawdę ją dyskryminuje!)


Wygląd i zapach


Granulki nie są ani drobne ani duże. Sprawdzą się więc zarówno przy psach małych, jak i większych. Do miski, na szkolenie czy schowania w konga lub inną zabawkę. Są lekko tłustawe, dzięki czemu pies jest nimi zainteresowany, a my mamy pewność, że karma jest dobrej jakości. Zapach nie drażni-przynajmniej człowieka.



Reakcja


Zainteresowanie Emki pojawiło się w momencie postawienia worka na ziemi. I to nierozpakowanego, grzecznie ukrytego w pudle. A kiedy prócz zapachu okazało się, że i smak dobry, cóż...Emka zyskała nowego faworyta wśród karm :)


Rodzaje, opakowanie i koszta


Opakowania są dostępne w kategoriach 2kg/12kg/100 g.
Naturea posiada zarówno linie dla psów dorosłych, jak i szczeniąt. 
Na razie dostępny jest kurczak, ale w planach ma się pojawić kaczka z jagodami i jagnięcina z jabłkiem.
Wedle tabeli zalecanej dawki spożycia, Emce 12 kilogramowy worek starczyłby na ok. 43 dni. Przy cenie 200 zł za 12 kg, daje nam to koszt 5 zł za dzień. Dużo?



Skład


Dokładna analiza jest dostępna na stronie polskiego dystrybutora.
Tu wymienię jedynie to, co moim zdaniem jest warte zwrócenia uwagi.
Brak pszenicy i kukurydzy-wielki plus. Oby coraz więcej producentów decydowało się na taki krok.
Nie do końca jednak karmę faktycznie można nazwać wolną od zbóż, bo czymże jest brązowy ryż? Mimo wszystko to jedno z lepszych i zdrowszych źródeł węglowodanów, które również są potrzebne w psiej diecie.

Źródłem białka i mięsa jest świeży kurczak i ryby. Co oznacza termin "świeży"? Mięso nie jest mrożone, a do produkcji karmy używa się mięsa w ciągu 24 godzin od jego pozyskania.

Wśród dodatków nie znajdziemy sztucznych konserwantów, ulepszaczy smaku czy też cukru bądź soli. W karmie są za to obecne zioła, minerały a także wodorosty czy też drożdże poprawiające procesy trawienne.

Plusem dla producenta jest również wyszczególnienie na etykiecie "gwarantowanej analizy" czyli tego jak faktycznie wygląda udział procentowy białka, węglowodanów i tłuszczów. Dla mnie to informacja, że producent chce być wobec nas fair i niczego nie ukrywa. Zamiast obliczać skład, wystarczy jedno spojrzenie aby wiedzieć, że w karmie mamy 28% białka, 37,2% węglowodanów oraz 17% tłuszczów itd.

I choć toczą się spory, która dieta dla psa jest najlepsza, że mięso przede wszystkim, że to białka w karmie powinno być najwięcej...ja uważam, że skład jest naprawdę dobry. Węglowodanów być może mogłoby być mniej, ale porównując do innych karm dostępnych na rynku, wcale nie jest ich tutaj dużo. Poza tym...nasze psy od dawien dawna mają układy pokarmowe przystosowane do żywienia się pokarmem, który zawiera mięso ale nie w przodującej ilości.



Naszym zdaniem


Karma spełniła nasze oczekiwania. Jest smaczna, zdrowa, nie pojawiły się żadne problemy trawienne, uczuleniowe bądź związane z nadmierną ilością energii. Emka była syta, a każdy kęs był dla niej przyjemnością. Czytelny skład, estetyczne opakowanie, które stworzono z wykorzystaniem surowców wtórnych, ze składnikami zdatnymi do spożycia przez ludzi. Połowy ryb odbywają się z wykorzystaniem sieci przyjaznych delfinom, a kury mają swoje wybiegi.

Ponadto Naturea w swojej ofercie posiada karmy mokre dla psów, jak i suche i mokre dla kotów. Są również ciasteczka, które choć przeznaczone dla psów, mogą być spożywane przez ludzi.
Warto zapoznać się z ofertą, naprawdę jest zachęcająca. A od połowy marca trwa promocja-za zakup 2 kg karmy suchej, drugi worek można kupić za złotówkę.
Idealna ilość aby się przekonać, czy nasz pies polubi Natureę :)
Emka polubiła.
Bardzo!





Przestań mi robić zdjęcia, nie widzisz żem głodna?


Jest Naturea, jest pies ;)



11 komentarzy:

  1. Fajna karma, też mnie zainteresowała :-) Ale dzienny koszt 5zł to trochę sporo jak dla mnie.
    Sporo, ale nie znaczy to, że nie byłabym w stanie jej kupić i podawać Terrorowi :-)
    Pozdrowienia!
    K&T
    jackterror.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Jest trochę droższa od naszej, ale chyba się nad nią zastanowię bo wygląda całkiem dobrze jeśli chodzi o skład :).

    OdpowiedzUsuń
  3. Słyszałem wiele dobrego o tej karmie. Na razie jednak zostajemy przy Granum (http://karmy-granum.pl/). Nasz piesek ją uwielbia!

    OdpowiedzUsuń
  4. Mogę szczerze polecić karmy OBT. Znajdziecie je tutaj: http://obtkarma.pl/sklep/pl/

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  5. Również słyszałem wiele pozytywnych opinii na temat tych karm.

    OdpowiedzUsuń
  6. Również polecam karmy OBT..

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja jestem przeciwniczka karmienia psów suchą karmą. Zamiast tego wybieram dietę BARF, której głównymi składnikami są surowe mięso, warzywa i owoce. Kiedy nie mogę dostać odpowiednich części wołowych czy drobiowych, kupuję gotowe mieszanki http://belloandfriends.pl/. Mój pies się nimi zajada!

      Usuń
    2. BARF jest świetną dietą ale nie dla wszystkich psów. :)

      Usuń
    3. A mój pie świetnie czuje się po suchej karmie (również OBT):)po prostu każdy musi znaleźć właściwą karmę dla swojego pupila ):

      Usuń
  7. Kupiłem kiedyś tą karmę, jednak obecnie od kilu miesięcy również stosuje karmę obt i szczerze ją polecam

    OdpowiedzUsuń
  8. Ja polecam również karmę Naturest :) Warto wypróbować :)

    OdpowiedzUsuń