środa, 31 października 2018

Zwierzęce podkładki od Pirografia Sylwia Janczyszyn. Recenzja.

Pięknem trzeba się dzielić.
A do rzeczy pięknych, zdecydowanie zalicza się rysunek wypalony w drewnie.Ogień i drewno to dwa żywioły, które kocham i którymi staram się otaczać.
Nie przez przypadek mieszkam wśród starych dębów i brzóz i nie bez powodu wolę ciepłe światło świec czy też buzującego w kominku ognia, zamiast oświetlenia ledowego (fujka!).

Dlatego, gdy facebook podsunął mi w propozycjach stronę z Twórczością Sylwi, nie mogłam jej nie polubić. Gdy ogłosiła konkurs - musiałam spróbować swoich sił. A gdy przyszedł czas ogłoszenia wyników - oniemiałam.
Najpierw z radości, a później - z zachwytu!


Wpierw parę informacji technicznych.
Podkładki pod kubek, wykonane są z brzozy. To miękkie drewno, więc pracuje się w nim przyjemnie. Tył jest szlifowany i gładziutki. Kora została zachowana na bokach choć bez zabezpieczenia. Z jednej strony dzięki temu obrazki są bardziej naturalne. Z drugiej, łatwiej o odpadnięcie kory, gdyż ta brzozowa dość szybko się łuszczy. Wystarczy jednak odrobina lakieru i lęki będą niepotrzebne.Co do samych obrazków...czy jakiekolwiek słowa są tutaj potrzebne?
Niech zdjęcia przemówią same za siebie.
Wizerunki zwierząt są przepiękne, z dbałością o najdrobniejsze detale.
Widać, że tworzy je osoba, której kontakt z naturą sprawia przyjemność, i która potrafi tchnąć ducha w niepozorny kawałek drewienka...Od momentu rozpakowania przesyłki, nie mogę się napatrzeć na te dwa cudeńka. Picie kawy, czy też wieczornej herbaty z plastrem cytryny, od razu nabrało innego charakteru. Czas wtedy zwalnia, a ja uśmiecham się sama do siebie.

Mam nadzieję, że podkładki posłużą mi długo. Jeśli ktoś myśli o spersonalizowanym prezencie dla bliskiej osoby (zwłaszcza psiarza lub kociarza), to tego rodzaju podarunek, z pewnością nacieszy oczy, uraduje serce i ozdobi dom.

Tymczasem idę dalej filozofować, dlaczego trafiły mi się akurat te dwa zwierzaki.
Czyżbym miała w sobie choć odrobinę z łagodności pandy i bystrości wilka? ;)
A Wy, poza psami i kotami, darzycie szczególnymi względami jakieś dzikie zwierzę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz