środa, 21 lutego 2018

Naprasowywanka z alliexpressu. DIY


Alliexpres zdobywa coraz większą popularność. Duży wybór, niskie ceny, darmowa (choć dłuuugo idąca) przesyłka. Jedyne co może zniechęcać to niepewność co do jakości. Bo wiadomo, że z tym może być różnie. Jakiś czas temu zakupiłam naprasowywankę z psim motywem oczywiście. Było warto?Wzór kosztował mnie niecałe 7 zł. Do tego doszedł koszt koszulki w wysokości 1 zł (second handy pękają w szwach od dobro jakościowych rzeczy, a gdy dodać niskie ceny...wybór jest prosty. Poza tym to też jest forma recyklingu i dbałości o przyrodę. Gdybyście poczytali sobie o tym, ile rocznie TON UBRAŃ trafia na śmietniki - albo kupowalibyście rozsądniej, albo już w ogóle...statystyki są miażdżące).
Wzór przeznaczony jest do maszyn działających pod ciśnieniem ale można również użyć żelazka. Będzie to jednak trwało dłużej, niż zalecane 10 sekund. 


Folię przykładamy wzorem do dołu w wybranym miejscu. Następnie ustawiamy żelazko na najwyższą możliwą temperaturę i przyciskamy mocno obiema rękami przez 10-15 sekund, powtarzając czynność na całym wzorze (był większy niż żelazko).


Moim błędem było niewykorzystanie maksymalnej mozliwości pokrętła (milimetr dalej i okazało się, że żelazko potrafi nagrzać się jeszcze bardziej). Powstało więc przepalenie (oczywiście na środku), które na szczęście nie zepsuło efektu końcowego. Po dokładnym sprasowaniu folii należy poczekać, aż ona ostygnie. Nie wolno jej zrywać, gdy jest ciepła, bo wzór zostanie na szablonie, czego byśmy nie chcieli.


Efekt końcowy prezentuje się następująco.


Nie narzekam, bo wygląda naprawdę fajnie. I śmiem twierdzić, że w rzeczywistości wygląda jeszcze lepiej. Jednym ze sposobów zabezpieczenia jest spryskanie nadruku farbą w sprayu w kolorze bezbarwnym. Jednak za bardzo cenię sobie bawełnę, żeby oddziaływać na nią jakimś chemicznym ustrojstwem. Może niska temperatura i delikatne przepranie będzie wystarczać.

Post kończę w tym miejscu, ale jak tylko trafi się okazja do zaprezentowania w niej w całości, może podzielę się jakąś fotką. A co ważniejsze, uzupełnię informacje o tym, jak będzie wyglądać po pierwszym praniu ;)2 komentarze:

  1. Bardzo fajny pomysł! :D Mnie ostatnio nosi by sobie sprezentować jakąś koszulkę z psim wzorem. I chyba właśnie podpowiedziałaś mi co mam robić. :D Podzielisz się linkiem do takich cudeniek do kupienia? :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Najlepiej wpisać "pattern transfer offset" w alliexpress a potem głowić sie nad wyborem :D

      Usuń