środa, 8 listopada 2017

Najciekawsze kalendarze "2018" na rzecz potrzebujących zwierząt.

Nieuchronnie zbliża się koniec roku. W tv pojawiają się już pierwsze reklamy świąteczne. Czy chcemy czy nie, zaczniemy myśleć o prezentach dla najbliższych, jak i o planach na 2018.
Może właśnie to odpowiedni moment, żeby zrobić coś dobrego. Czyli zaopatrzyć siebie (lub kogoś) w kalendarz, wspierając jednocześnie działalność instytucji na rzecz bezdomnych i potrzebujących zwierząt.


Gdybym miała wyszukać wszystkie tego typu kalendarze, zapewne nie zmieściły by się w dziesięciu podpunktach. Dlatego wybrałam te, które moim zdaniem są najlepsze. Przede wszystkim brałam pod uwagę działalność i potrzeby danej jednostki, jej rozpoznawalność (czasami wielka, czasami znikoma), ale również estetykę i wykonanie kalendarza.

Miejsca uszeregowane są zaczynając od najniższej ceny. Tak, aby nie sugerować wam, który z nich zasługuje na lokatę pierwszą, a który na ostatnią. Nie o to tu chodzi, bo każdy kalendarz jest "zwycięski". Każdy jeden zakup pomaga nakarmić wygłodniały pyszczek, zakleić dziurę w dachu boksu, czy podać odpowiednie leki.

Być może jesteście z miast, w których taki kalendarz można odebrać osobiście. Być może działacie w jakieś lokalnej "psiarskiej" ekipie i możecie zrobić zamówienie zbiorowe. Albo chociaż podrzucić pomysł sąsiadowi, który co roku kupuje kalendarz, by wywiesić go na waszej klatce schodowej ;)

 

1. Schronisko w Korabiewicach

Koszt: 10 zł + wysyłka
Informacje

 

2. Fundacja Przyjaciele Braci Mniejszych

Koszt: 25 zł + wysyłka
Informacje
3. Stawiamy Na Łapy

Koszt: 25 zł + wysyłka
Informacje

 

 

4.Fundacja Sfory Husky

Koszt: 25 zł + wysyłka
Informacje

5. Fundacja Warta Goldena

Koszt: 35 zł + wysyła
Informacje
6. Schronisko Żyrardów

Koszt: 35 zł + wysyłka
Informacje


7. Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach

Koszt: 35 zł + wysyłka
Informacje

 

8. Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych

Koszt: 50 zł + wysyłka
Informacje9. Fundacja Centaurus

Koszt: 60 zł + wysyłka
Informacje10. Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt "Jelonki"

Koszt: 30 zł + wysyłka
Informacje 


11. Fundacja Miasto Kotów

Informacje

Niestety w tym roku fundacja kalendarza nie wydała, ale na allegro są prowadzone inne, ciekawe aukcje (idealne na prezent świąteczny), które mogą przyozdobić nas lub nasz dom. Warto zajrzeć, podesłać znajomym a może nawet i coś nabyć - dla siebie lub kogoś bliskiego :) Cały dochód idzie na utrzymanie i leczenie fundacyjnych kociaków, za co ręczę osobiście!


A Wy? Lubicie kalendarze? Kupujecie w supermarketach, lokalnych sklepach, w internecie czy zaprzyjaźnionych instytucjach na rzecz zwierząt? A może w tym roku zmienicie przyzwyczajenia i zamiast wspierać masowe produkcje, wesprzecie bezdomniaki?
6 komentarzy:

 1. Nasz kalendarz! Super, w imieniu Belcando, dziewczyn z Maybe Chart, Zapsieni w Sieci i Loki the Husky dziękuje za polecenie! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Dołączam się do podziękowań :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cel szczytny, praca dobrze wykonana, więc podziękowania należą się Wam :)

   Usuń
 3. Oj bardzo rzadko zdarza mi się popełnić błąd - dziękuje za zwrócenie uwagi :) Co do ceny adresówka White Fox w rozmiarze S kosztuje 25,90 zł , a rozmiar M kosztuje 28,90 zł :)
  https://zycie-z-psem.blogspot.com/2017/11/adresowki-white-fox-recenzja.html?showComment=1510503334269#c6770398826119997799

  OdpowiedzUsuń
 4. Takie kalendarze to super inicjatywa :-) Ciekawe, czy w tym roku coś podobnego się pojawi :-)

  OdpowiedzUsuń