piątek, 24 marca 2017

Podsumowanie pierwszego kwartału 2017

Rozpoczął się właśnie czwarty tydzień marca. Ba, jakie rozpoczął! Toż już weekend.
A koleją rzeczy jest to, że po marcu nadchodzi kwiecień...może warto więc napisać parę słów, co się u nas ostatnio działo.Zima w tym roku dopisała, dopisał więc i niestety wkład moich rodziców w dokarmianie Emki. Żadne morały ani nawet dolegliwości w postaci pędzącej potrzeby o godz. 2.00 w nocy w skutek wylizania zbyt dużej ilości śmietany, nie są w stanie przemówić im do rozsądku. Umowa pomiędzy nimi a Emką, choć tylko ustna (bo nigdzie nie spisana) zawiera m. in takie podpunkty:

a) 10% z każdego posiłku należy do psa,
b) pies wpatrujący się w talerz jest głodny, należy go nakarmić!
c) psu do szczęścia potrzebne jest wyłącznie jedzenie,
d) smakołyki i przekąski nie wliczają się w dzienne zapotrzebowanie na pokarm.

W efekcie, Emka ma obowiązkowych 8 kg do zrzucenia. Dla człowieka nie jest to może jakaś wielka waga, jednak dla psa to dość spory i bolesny proces. Ograniczanie śniadań i kolacji już odbija się w ponurym spojrzeniu psa, który niebawem zacznie mnie straszyć TOZem. Na szczęście dłuższe i cieplejsze dni będą miały przełożenie na aktywność, więc może do wakacji psica odzyska figurę :)


Moje dwie złapane znajdki, które miały skończyć na dnie pewnego zbiornika (bądź opcjonalnie być spalone w piecu), mają się całkiem dobrze. Dziś zostały wykastrowane, i jak tylko zrobi się ciepło, będą mogły korzystać z uroków leśnego życia na działce. Ostrzyć pazury na drzewach, ganiać się dowoli po krzakach, polować na bezczelne myszy i wygrzewać się w słońcu, bądź chłodzić w cieniu. Na szczęście ominie je Hańba Wdzianka Pooperacyjnego i nie muszą godzić się z ujmą na swoim kocim honorze. Szwy są raptem dwa, medycyna idzie jednak do przodu.Z najbliższych wydarzeń wyjazdowych szykuje nam się kolejny kurs pierwszej pomocy dla zwierząt we Wrocławiu. Cały czas trwają szkolenia posłuszeństwa podstawowego w wersjach grupowych (start następnej grupy w maju 2017) i indywidualnych. Ruszyły też klasy komunikacji dla tych psów, które nie do końca właściwie reagują na towarzystwo innych psów (bojażliwość, namolność, brak umiaru z zachowaniach zaczepno-zabawowych itd.).A na koniec nowina bezpośrednio dotycząca bloga. Z przyjemnościa informuję o zostaniu ekspertem portalu PSY.PL. W związku z tym artykuły dotyczące psów będę pisywać głównie tam, a tutaj pozostanę przy recenzjach, opisie wydarzeń, naszej codzienności, jak i ogólnikowych przemyśleniach o życiu w takt czterech łap ( i psich, i kocich).

Z nowości mogę jeszcze wspomnieć o zbliżających się testach przeciwkleszczowego urządzenia Tickless, jak i zaległej recenzji . Koty upatrzyły sobie na chwilę odłożoną na stolę kartę od aparatu i dokumentacja niezbędna do recenzji przepadła. Na szczęście odnalazła się i z ulgą mogę opisać swoje wrażenia z karmienia psem surowizną. Ach i jeszcze jedno. Powiew wiosny otarł się również o moją maszynę do szycia, więc niebawem pojawią się nowe propozycje szarpaków na amortyzatorze, jak i akcesoriów szkoleniowych. Wyczekujcie! :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz