wtorek, 5 marca 2013

Dlaczego warto adoptować starszego psa?1. Dostajesz to, co widzisz
Już na pierwszy rzut oka możesz określić wielkość psa, charakter i wymagania pielęgnacyjne z jakimi będzie trzeba się zmierzyć. To dość istotne informacje, o które trudniej w przypadku szczeniaków. Jeśli nie lubisz niespodzianek, starszy pies jest właśnie dla Ciebie!


2. Łatwy trening
Uważasz, że starszych psów nie da się nauczyć nowych sztuczek? Nic bardziej błędnego! Wraz z wiekiem psu łatwiej się skupić na Tobie i zadaniach, jakie przed nim stawiasz. To, co rozprasza młodego psa, starszy przyjmuje ze spokojem. Lata doświadczeń w odczytywaniu ludzkich reakcji i oczekiwań sprawiają, że starszy pies szybko zaczyna kojarzyć, o co go prosisz.

3. Żaden pies nie pokocha tak mocno, jak stary pies
Są oddane i wdzięczne-najmocniej jak potrafią, być może za drugą szansę...Świadczą o tym liczne listy od tych, którzy przygarnęli staruszka do domu. Często są to historie pełne wzruszeń i chwytające za serce.

4. Nie wymagają ciągłej uwagi

Dorosłe psy nie wymagają stałego nadzoru, jakim musisz obdarzać małego szczeniaka. Z racji malejącej aktywności zamiast pożytkować energię na obgryzanie nogi od stołu, będą wolały się zdrzemnąć lub dać się podrapać za uchem.

5. Szybko się przyzwyczajają

Starsze psy nie mają problemu z zajęciem miejsca w stadzie. To nie szczeniaki, którym wciąż trzeba powtarzać i utrwalać panujące zasady. Jeśli w domu panują jasne i konkretne reguły, pies nie tylko się do nich dostosuje ale i poczuje lepiej i bezpieczniej.

6. Mniejszy bałagan

Twoja podłoga, dywan, buty i meble będą Ci wdzięczne za taką decyzję. Lata ząbkowania i potrzeby intensywnego żucia dorosłe psy mają już za sobą..

7. Możesz spać spokojnie

Starsze psy podzielają zdanie ludzi -noc jest po to, żeby spać. Nie musisz się martwić o karmienie, nadmiar energii lub o to czy pies nie potrzebuje do toalety.

8. Cieszą się prostym życiem

Rozważ czy faktycznie będziesz miał czas na ciekawego świata psiaka. Psi emeryci nie muszą wykonywać intensywnych ćwiczeń czy treningów. Owszem, są do nich zdolni, ale nie wymagają męczących maratonów każdego dnia. Starszy pies cieszy się z każdego dnia, przyjmując wszystko ze zrozumieniem.

9. Uratuj życie, bądź bohaterem

Niektóre psy czekają na właściciela latami. Niestety bezskutecznie. Wiele z nich nigdy nie zazna radości z obcowania z człowiekiem, ponieważ nie dostaną tej szansy. Uratuj choć jednego staruszka a każdy kolejny dzień spędzony razem z nim będzie dla Ciebie nagrodą.

10. Są tam, gdzie ich człowiek

To wierni towarzysze. Nieważne, czy zależy Ci na wycieczce samochodem, na spacerze czy może weekendowym wypadzie do lasu. Staruszek chętnie dotrzyma Ci towarzystwa.

Trzeba jeszcze coś dodawać?


Na podstawie Labrador Retriever Rescue's "Top Ten Reasons to Adopt a Rescue"
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz