piątek, 17 października 2014

Kocie spotkanie edukacyjne w Przedszkolu!

17.10.2014 r na długo zapadnie w naszej pamięci :)
Na zaproszenie Fundacji Miasto Kotów, wraz z Młodą wzięłyśmy udział w spotkaniu edukacyjnym dla dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 26 w Piotrkowie Tryb.Cel spotkania był jasny: przybliżyć dzieciom obowiązki związane z odpowiedzialną opieką nad kotem.
Tylko tyle albo i aż...
Dzieci okazały się jednak bardzo pojętne i w mig chwytały wszystkie nowe informacje. Okazały się też mistrzami w odgadywaniu zagadek ;)

 co to takiego?

 zagadka odgadnięta, można pogłaskać kicię :)

Młoda okazała się bardzo wyrozumiałą przedszkolanką. Zdziwiona sytuacją, jednak nie wystraszona.
Wygodnie rozlokowana na moich kolanach cierpliwie znosiła kolejne głaski i przyjmowała komplementy odnośnie swojej...osoby ;)

kubraczek pooperacyjny-to była trudna zagadka!

należna porcja głasków dla Młodej i należna porcja sierści dla mnie ;)

Część artystyczną fundacji poprowadziła pani Prezes fundacji, która niestety zamiast być na zdjęciach, zdjęcia dzielnie robiła. Po pokolorowaniu masek i przymocowaniu ich do głów dzieci zażyczyły sobie zdjęcia z Najważniejszym-Gościem-Dnia-Dzisiejszego :)

znajdź prawdziwego kota :)

Dodam jeszcze, że dzieci pod koniec spotkania przekazały fundacji zebrane dary dla kocich tymczasowiczów, czyli głównie jedzenie. To naprawdę fantastyczne uczucie, kiedy widzi się rosnące pokolenie świadomych właścicieli. Dlatego ogromne podziękowania należą się fundacji, jak i paniom przedszkolankom za chęć uczestniczenia w takich zajęciach a także rodzicach, którzy wyrazili na nie zgodę :)


1 komentarz: