czwartek, 6 marca 2014

Zabawy z psem. Kyra SundanceKrótkie, wesołe treningi są idealne dla psa, zwłaszcza, gdy kończą się sukcesem. Każda z 10 minutowych zabaw ma doskonały wpływ na rozwój inteligencji czworonoga, a czas spędzony z właścicielem stanowi dla niego wielką atrakcję!Jeśli szukasz inspiracji potrzebnej do pracy z psem, pomysłów na deszczowe popołudnia albo wskazówek, jak owocnie spędzić czas ze swoim pupilem, to z pewnością ta książka będzie dobrym wyborem. Choć niektóre z zabaw są trudne do przeprowadzenia w domu, to większość propozycji spokojnie można przećwiczyć. I to z powodzeniem!
Książka podzielona jest według kategorii ćwiczeń lub ich trudności (indeks na ostatnich stronach).
Barwne zdjęcia nie tylko zachęcają do rozpoczęcia praktykowania wspólnych zabaw z psem, ale także pokazują najważniejsze etapy kolejnych sesji treningowych.
Plusem tej lektury jest również to, że pobudza naszą wyobraźnię. Dzięki temu nie tylko możemy modyfikować zaproponowane ćwiczenia odpowiednio do umiejętności naszego psa ale i uczymy się wykorzystywać każdą okazję do przećwiczenia czegoś nowego.
Wartościowe podpowiedzi autorki pomagają w osiągnięciu celu, uświadamiają, że należy się cieszyć każdym małym kroczkiem, a przede wszystkim- towarzystwem naszego czworonoga.
Bez naszego entuzjazmu lepiej się nie brać-ani za książkę, ani za trening.

Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 176
Wymiary: 229 mm x 178mm
Oryginalny tytuł: 10-Minute Dog Training Games. Quick and Creative Activities for the Busy Dog Owner.
Oprawa: miękka

Spis treści:

 • Od autorki
 • Wstęp
 • Pewność siebie
 • Koncentracja
 • Koordynacja
 • Wytrzymałość
 • Wykorzystywanie wskazówek
 • Indeks
 • Podziękowania
 • Pamięci
 • O autorce
Wybrane cytaty:

Jesteś zalatany. Masz przyjaciół, pracę, obowiązki, hobby i rozrywki. Twój pies ma tylko Ciebie. Jesteś dla niego całym życiem, miłością, wszystkim. W zamian okaż mu swoją miłość, regularnie rezerwując specjalnie dla niego czas, w którym obdarujesz go niepodzielną uwagą i dasz mu szansę na rozwój!

Wspólne przeżycia fizyczne, umysłowe i emocjonalne wzmacniają wzajemne więzy.

Nie bądź aż tak skupiony na celu, by nie ominęła cię radość podążania do niego!

To Twój pies i powinieneś się cieszyć ze wszystkich jego sukcesów.

Unikaj nadmiernego kontrolowania psa, zamiast tego zachęcaj go do eksperymentowania. Pamiętaj, że choć tobie zabawy te mogą wydawać się proste, to dla psa są skomplikowanym wyzwaniem.

Pies nabiera entuzjazmu, gdy rozbudzimy w nim motywację i pozyskamy jego zaufanie.

Jedną z podstawowych umiejętności, jakie rozwija w sobie pies podczas zabawy, jest zdolność rozwiązywania problemów metodą prób i błędów. Zachęcaj psa do podejmowania wielu prób i dawaj mu znać, które zachowanie jest właściwe.

Zadanie węchowe to praca zespołowa. Pies wyszukuje konkretny zapach, a ty musisz odczytać język jego ciała, by dostrzec, kiedy go znalazł.

Pokonywanie kawaletek poprawia długość wykroku oraz akcję przednich i tylnych kończyn oglądanych w czasie biegu tam i z powrotem. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz